Įdomiausi faktai

II dalis

12/5/20232 min read

#11 Jie turi patriarchalinę sistemą

Alpakos yra labai socialūs gyvūnai ir turi savo organizuotą sistemą. Paprastai stipriausias ir agresyviausias patinas yra ganyklos vadovas. Naminiame aplinkos kontekste tai tiesiog reiškia, kad jie gauna pasirinkimą dėl poravimosi su patelių, taip pat geriausius ganyklos plotus. Tačiau mažiau saugiose laukimo vietose jie taip pat atsakingi už apsaugą nuo plėšrūnų. Suprasti jų socialinę struktūrą yra labai svarbu, bandant juos treniruoti.

#12 Jos dažniausiai ramios, kol nėra išgąsdintos

Alpakos yra labai ramios būtybės. Jos ramiai gyvena, žaisdamos viena su kita, valgydamos ir miegodamos. Tačiau jei jums pavyksta ją įžeisti, galite gauti agresyvią ir potencialiai pavojingą būtybę, kuri visiškai nepažįstama. Tai įvyksta tuomet, kai gyvūnas jaučia grėsmę, ypač dėl netinkamo elgiasio su jomis.

#13 Jos gali valgyti viską (na, beveik viską)

Alpakos dažnai ganosi ir valgo viską - nuo natūralių pievų žolių iki šieno ar lapų. Be to, alpakos mėgsta kandžioti į įvairius daiktus. Tai gali būti nuo gabalo plastiko iki klajoklio gumos padangos.

Tačiau ne viskas, ką alpaka deda į burną, yra toleruojama jos organizmo. Įrodyta, kad jos organizmas gali mirtinai reaguoti į dalykus kaip agava, runkeliai, kviečių grikiai, medžiakalnis ir apelsino medžio lapai. Tai gali pasireikšti nuo paprasto pilvo pūtimo ir viduriavimo iki tikro apsinuodijimo ar net mirties.

#14 Nepakeičiama žoliapjovė

Dar vienas privalumas laikant šiuos gyvūnus yra tai, kad jūs praktiškai gausite vejos pjovimą savo kieme ar ūkyje. Tai dėl jų ganymosi technikos - skirtingai nei kiti gyvūnai, alpakos ėda žolę nuo lapo vidurio, o ne ištraukia visą šaknį ir suvalgo visą augalą. Bus tvarkingai nupjauta veja ir pašerti mylimi gyvūnai. Abipusiai naudinga.

#15 Jos myli savo asmeninę erdvę

Jokiu būdu, niekada nesiartinkite prie alpakos iš užpakalio arba kitaip neleiskite jai jaustis užspestai į kampą. Joms svarbu turėti savo asmeninę erdvę ir netgi gali labai agresyviai ją ginti.

#16 Alpakos gali iš vienišumo mirti

Alpakos yra labai socialūs gyvūnai ir klesti, būdamos šalia kitų alpakų arba, bent jau, kitų gyvūnų. Jei alpaka yra laikoma viena, ji gali daug sirgti, būti daugiau mažiau depresijoje ir pastoviame strese ir net mirti.

#17 Jos glaudžiai siejasi su daugybe rūšių

Alpakos turi daugybę giminaičių tiek artimiausioje, tiek toli atstumoje gyvūnų karalystėje. Tačiau išskiriamos lamos ir vikūnos - genetiškai artimiausios giminaitės. Iš tikrųjų, tai yra vienintelės dvi rūšys, su kuriomis alpakos gali sėkmingai persimaišyti ir gauti gyvybingus palikuonis.

#18 Alpaka vaikai dažniausiai gimsta ryte

Beveik visi alpakų jaunikliai gimsta ryte. Šis natūralus gimimo laikas leidžia naujagimiams priprasti prie temperatūros prieš aušrą. Jie turi galimybę išdžiūti, pasišildyti ir pavalgyti, kad būtų pakankamai stiprūs išgyventi žemos temperatūros naktį.

#19 Jos gali gyventi bet kur

Alpakos paprastai auginamos tropinėje klimato zonoje, tokioje kaip Vidurio Amerika - jų natūrali gimtoji vieta. Iš tikrųjų vien Peru yra daugiau nei 6 milijonai alpakų. Tačiau įrodyta, kad jos gali išgyventi ir klestėti bet kur, kur jas augina. Jiems tiesiog reikia vietos, žolės ir kompanijos.